Migawki z Rajdu Rowerowego   08.2021

W piątek 24 września 2021 odbył się 21 Rajd Śladami Historii Rzeczypospolitej Mosińskiej pod hasłem 100-lecia Mosińskiego Harcerstwa .

W  rajdzie wzięło udział ponad pół tysiąca osób. Jak zwykle  organizatorem Rajdu była dh. hm. Danuta Białas wraz z członkami i przyjaciółmi Kręgu. Na mecie na uczestników rajdu czekało wykonanie zadań związanych ze stuleciem mosińskiego harcerstwa a na koniec bardzo smaczna grochówka. Każdy z uczestników rajdu otrzymał również pamiątkową plakietkę.

W niedzielę  24 października odbył się 12 rajd rowerowy "Rowerem po Gminie Mosina", który również wpisuje się w stulecie ZHP na Ziemi Mosińskiej. Komandorem Rajdu była dh. Danuta Białas. Na mecie na przystani w Dymaczewie uczestników powitała dh. Marianna Janik, dh Jan Jurgiewicz oraz "gospodarz" Przystani Żeglarskiej MKŻ Kinga  jak i Hanka&Staszek Tubis. W rajdzie uczestniczył również współorganizator Waldemar Demutch kierownik OSiR Mosina oraz wielu naszych przyjaciół. 

Rowerem po Gminie Mosina w obiektywie Danki Białas.

Dnia 20 maja 2022 roku odbyła się XXII edycja rajdu "Śladamii historii Rzeczypospolitej Mosińskiej. W rajdzie uczestniczyło 15 zespołów uczniowskich, łącznie 350 osób. Tegoroczny rajd przebiegał pod hasłem "Środowisko ponad wszystko". W czasie wędrówki uczniowie rozwiązywali zadania rajdowe związane z ochroną przyrody. Na mecie każdy zespół prezentował dwa zadania artystyczne, podczas których uczniowie wykazali się niepowtarzalną kreatywnością, wzbudzając podziw organizatorów rajdu. Dziękujęmy uczniom za tak liczny udział. Specjalne podziękowania kierujemy w stronę nauczycieli, którzy przyjęli nasze zaproszenie na rajd. Do zobaczenia za rok, na kolejnej edycji rajdu. T.W.A. Elita Danuta Białas hm.

"Z historią i ekologią za pan brat"